1. Strona Główna
    • Historia Parafii
    • Święta Rita
    • Święty Placyd
    • Święty Jan Paweł II
    • Nasi Duszpasterze
    • Papież Franciszek
    • Wirtualny spacer
  2. Ogłoszenia Parafialne
    • ogłoszenia bieżące
    • Sakramenty święte
    • Światowe Dni Młodzieży
  3. Porządek nabożeństw
    • kalendarz liturgiczny
  4. Katecheza
    • katecheza dla rodzin
    • nauczanie Kościoła
    • z życia Kościoła
    • święci i błogosławieni
    • historia papiestwa
    • modlitwy
  5. Skrzynka intencji
  6. Kontakt
  7. Zakątek dla Rodziny
    • kącik dla dzieci
    • linki do stron
    • wartościowe kino
    • strefa edukacji
  8. Galeria
    • rok 2016
    • rok 2015 cz 2
    • rok 2015 cz 1
    • rok 2014 cz 2
    • rok 2014 cz 1
    • rok 2013 cz 2
    • rok 2013 cz 1
    • rok 2012
    • rok 2011


POWOŁANIE


"Pan woła, pokochaj Mnie, Pójdź za Mną, pokochaj Mnie, Jam Prawda, pokochaj Mnie Zwyciężysz, pokochaj Mnie."



Jak odkryć powołanie?

Jak rozpoznać prawdziwe powołanie, jak upewnić się że ta droga, ta jedyna, że to Boży plan, a nie tylko subiektywne odczucie? Najważniejsze Najpierw trzeba zwrócić uwagę na pewną fundamentalną prawdę. Otóż pierwszym powołaniem każdego chrześcijanina jest świętość. Pan Jezus powiedział kiedyś: „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5, 48). To do świętości na wzór Ojca mamy wszyscy dążyć. Osiągniemy ją, jeśli będziemy realizowali największe przykazanie: miłości Boga i bliźniego. Droga, na której ową świętość zrealizujemy, jest już mniej istotna. Nawet jeśli – po ludzku rzecz biorąc - się pomylimy, to nie musimy się tym zbytnio martwić. Kiedyś nie będziemy sądzeni z tego, jaką drogę żeśmy wybrali, ale czyśmy idąc tą drogą kochali... Carlo Caretto napisał: „Nie zaśmiecaj nieba pytaniami «Panie, jakie moje powołanie». Kochaj, a kochając odnajdziesz je”.

Jeśli w wypełnianiu moich codziennych zadań staram się zawsze postępować tak, jak Chrystus postąpiłby na moim miejscu, to realizuję moje powołanie. czytaj dalej....




MODLITWY O POWOŁANIE:


Co mam czynić Boże?

Przychodzę do Ciebie, Panie z pytaniem, które nie daje mi spokoju. Co mam czynić Boże? W sercu swoim czuję wielkie pragnienia. Chciałabym, aby moje życie było piękne, udane i wartościowe. Dałeś mi Panie, życie i zdrowie. Chcę je poświęcić dobrej sprawie. Dałeś mi umysł, by poznać Ciebie, Twoje zamiary, Twoją miłość dla mnie i całego świata. Dałeś mi serce, które pragnie kochać Ciebie i uszczęśliwiać innych. Dałeś mi liczne dary. Pragnę je pomnażać dla Twojej chwały, jak talenty ewangeliczne. Co mam czynić Boże? Często razem z Kościołem modlę się o to, by znalazły się serca kobiece gotowe pójść za głosem powołania i poświęcić swe życie tylko dla Ciebie Boże. Modlę się , bo wiem, że potrzebujesz rąk do pracy, serc do miłowania biednych i cierpiących, ludzi wrażliwych na potrzeby całego świata. Modliłam się o łaskę powołania dla innych, nie myśląc wcale, że Twój wzrok mogłeś skierować na mnie. Dziś przychodzę do Ciebie czując w sercu niepokój. I stawiam sobie pytanie, czy przypadkiem nie pragniesz Boże, mojego serca, mojego życia, moich rąk? Nie wiem, jaka jest Twoja wola. Nie wiem, czy miałabym siłę i odwagę pójść za Twoim wołaniem. Proszę Cię , Panie, oświeć mój umysł, bym mogła wiedzieć, co mam czynić . Proszę Cię, daj mi serce gotowe, wspaniałomyślne i odważne, bym chciała czynić to, co Ty chcesz. Bym umiała powiedzieć: „Niech mi się stanie według słowa Twojego”.



Modlitwa Jana Pawła II o powołania

To Ty powołujesz człowieka. To Ty wyznaczasz mu drogę oraz osobiste zadanie w Twoim Kościele. Bądź uwielbiony w bogactwie i różnorodności dróg, którymi prowadzisz ludzi do zbawienia. Dziękujemy Ci za każde ludzkie życie. W świetle wiary każde życie jawi się jako powołanie, które powinno być usłyszane i podjęte. Przyjęcie swego powołania jest miarą prawdziwości naszego życia. Bądź uwielbiony, Panie, w tych wszystkich, którzy odczytali swe powołanie zgodnie z Twym zamysłem i podążają właściwą drogą.



Modlitwa Pawła VI o powołania kapłańskie i zakonne

O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić łowcami dusz, pociągnij ku Sobie gorące i szlachetne umysły młodych i uczyń ich Swoimi naśladowcami, i Swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego ponawiasz na ołtarzach Swoją Ofiarę. Ty, o Panie, który zawsze żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się prośba wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości, by odpowiadając na Twoje wołanie przedłużali tu na ziemi Twoją misję, budowali Twoje Ciało mistyczne – Kościół i byli solą ziemi, i światłością świata. Rozszerz, o Panie, Twoje miłościwe wołanie również na wiele serc kobiecych, czystych i wielkodusznych, i wlej w nie pragnienie doskonałości ewangelicznej, oddania się służbie Kościoła oraz braciom potrzebującym pomocy i miłości. Amen.



Boże, który mnie przenikasz...

Boże, który mnie przenikasz i znasz doskonale. Stworzyłeś mnie do szczęścia, pomóż mi je odnaleźć. Ukaż mi drogę mojego życia. Spraw, abym wybrał to, coś Ty dla mnie zamierzył i do czego przygotowywałeś mnie jeszcze w łonie matki. Chcę Ci być posłuszną we wszystkim, chcę iść, gdzie mnie poślesz. Dlatego proszę o odwagę, bym Ci zaufała bez granic, bo wiem, że mnie kochasz i chcesz mego dobra. Poprowadź mnie po Twoich ścieżkach. Amen



TAM NA CIEBIE CZEKAJĄ...

Wyższe Seminarium Metropolitalne w Warszawie

Powołanie do kapłaństwa rodzi się w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Niektórych Apostołów Jezus powołał, gdy naprawiali sieć w łodzi, podczas pracy, a więc podczas ich codziennych zajęć. Jeśli wydaje ci się, że Jezus także i ciebie woła po imieniu: pójdź za Mną, to nie zagłuszaj w sobie tego głosu i spróbuj na niego odpowiedzieć! To opcja dla prawdziwych mężczyzn!

Strona seminarium





Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego

Aby głos pasterza był słyszany i znany.....

strona seminarium





Pallotyni- Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego

Pallotyni, właściwie Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (łac. Societas Apostolatus Catholici – SAC) – katolicka wspólnota księży i braci, założona przez św. Wincentego Pallottiego w I połowie XIX wieku. Pallotyni charakteryzują się licznymi dziełami duszpasterskimi i misyjnymi na wszystkich kontynentach oraz promowaniem współpracy z ludźmi świeckimi. Pallotyni są integralną częścią Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, a według prawa kanonicznego są stowarzyszeniem życia apostolskiego na prawie papieskim.

Strona Zgromadzenia





Franciszkanie w Niepokalanowie

Jeśli wierzysz w Jezusa Chrystusa i chcesz poświęcić Mu swoje życie, jeśli wierzysz, że więcej jest radości w dawaniu niż w braniu, jeśli chcesz być narzędziem Bożego pokoju, jeśli chcesz siać miłość tam, gdzie panuje nienawiść, wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda, wiarę tam, gdzie panuje zwątpienie, nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz, dołącz się do wspólnoty franciszkanów!

Strona Zakonu Franciszkanów







Zgromadzenie Sióstr Westiarek Jezusa

Zgromadzenie żeńskie niehabitowe oparte na III Regule św. Franciszka z Asyżu.W służbie Bogu, Kościołowi i bliźnim siostry podejmują różne prace apostolskie: troszczą się o świątynie, prowadzą pracownie szat liturgicznych, podejmują pracę jako zakrystianki, troszczą się aby Chrystus był obecny w ludzkich sercach, pracują jaki katechetki wśród dzieci i młodzieży oraz organizują rekolekcje i dni skupienia dla dziewcząt.

Strona Zgromadzenia: www.westiarki.pl



Zgromadzenie Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii

EUCHARYSTKA- składa Bogu najdoskonalszą ofiarę z siebie, trwa w dziękczynieniu i uwielbieniu Boga Ojca, wydając w ofierze swoje życie za ludzi, stając się w ten sposób pokarmem dla nich na wzór Jezusa.

Strona Zgromadzenia





Życie zakonne

www.ZycieZakonne.pl jest oficjalnym serwisem informacyjnym Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. Prowadzi go Sekretariat Generalny KWPZM. Tu dowiesz się o wydarzeniach i przedsięwzięciach podejmowanych przez poszczególne opactwa, klasztory, domy zakonne czy prowincje (zapowiedzi i relacje). Tu znajdziesz niezbędne informacje nt. historii zakonów, zgromadzeń, instytutów oraz ich założycieli i świętych. W wortalu prezentowane są też dokumenty, statystyki, dzieła prowadzone przez zakonników, terminy i miejsca rekolekcji oraz postanowienia i decyzje wyższych przełożonych zakonnych.

Życie zakonne- strona




©  2011 All Rights Reserved  •  Design by Kristoforos.

Privacy Policy • Terms of Use